Windows 7 nie wyszukuje aktualizacji

Objawy

Po reinstalacji systemu Windows 7 możemy czasami napotkać dość uciążliwy błąd, tzn. brak możliwości aktualizacji Windowsa przez usługę Windows Update. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest pobranie dwóch aktualizacji ze strony Microsoftu. Niestety możemy mieć z tym problem na tym czystym systemie, w związku z powyższym najprościej pobrać je na innym komputerze i przenieść na jakimś nośniku na nowy system.

Przygotowanie do naprawy

Bardzo ważna czynność – należy uruchomić obie aplikacje jako Administrator, ale tej funkcji prawdopodobnie nie zobaczycie po kliknięciu prawym przyciskiem na plik. W związku z tym należy uruchomić program CMD (poprzez START -> URUCHOM -> cmd.exe), a następnie na pasku zadań kliknąć prawym na nowo otwarte okienko z programem i wybrać funkcję URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR. Dopiero w tym nowym oknie możemy zacząć uruchamianie aktualizacji.

Ręczne aktualizowanie komputera

Wchodzimy na stronę Microsoftu, pobieramy aktualizacje: KB3050265 KB3112343 i zapisujemy je np. bezpośrednio na dysku C:\. Przechodzimy do administracyjnego CMD, wpisujemy KB i wciskamy tabulator wybierając plik, który chcemy zainstalować (kolejność nie ma znaczenia, a drugi raz tej samej aktualizacji nie wykonamy). Po każdej aktualizacji uruchamiamy ponownie komputer, a po zakończeniu tego procesu możemy spokojnie zacząć instalować wszystkie aktualizacje na komputerze.