Jak zmienić ekran logowania w systemie Windows 7

Zmiana ekranu logowania w Windows 7 jest prosta, nie trzeba do tego wykorzystywać specjalnych narzędzi, bo wszystko co potrzebujemy mamy już zawarte w systemie.

W pasku poleceń wpisujemy regedit (START, polecenie wpisujemy w pole „Wyszukaj programy i pliki”)  i uruchamiamy wyświetlony program.

W drzewie wpisów wyszukujemy HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background i szukamy wpisu DWORD (32 bit) o nazwie OEMBackground (należy go utworzyć, jeżeli nie istnieje) – weryfikujemy wartość podaną w tym wpisie, która powinna wynosić 1 (modyfikację rejestru możecie znaleźć tutaj, PLIK .REG, zawiera jedną lijkę, wcześniej wspomnianą oraz wartość DWORD – SPRAWDŹ KONIECZNIE PRZED DODANIEM DO REJESTRU!).

Następnie wchodzimy do katalogu %windir%\system32\oobe\info\backgrounds i tam podmieniamy obrazek o nazwie backgrounddefault.jpg na własny. Zdjęcie powinno mieć rozmiar taki, jak rozdzielczość ekranu i sam plik nie powinien przekraczać 256kb. Dobrze jest zostawić sobie kopię obecnego, aby w przyszłości można było do niego powrócić.